Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
Makalu Expedition
Informacje
Do pobrania
Newsletter
Aktualności


Wyprawa popiera inicjatywę
1% podatku dla akcji
Smigło dla Tatr
Smiglo dla Tatr

08-05-2006 16:41

Sypnęło mokrym groszkiem

Właśnie dziś udało się zaporęczować kuluar czyli otworzyć drogę do stawiania przez wyprawy obozu 2 na wys. 7400 m. Potem już tylko obóz 3 i szczyt.... Dlatego wczoraj wychodziło 7 Sherpów i większość ludzi z wypraw by dziś od 7 rano rozpocząć robotę. Po to ja także wczoraj wyszedłem do "depo" przenocować aby w przypadku zaporęczowania kuluaru być wyżej i wynieść namiot obozu 2. Niestety skończyli poręczować ok.14.00, Tsiring ( nasz szerpa), który przodował w poręczowaniu kuluaru nie nadawał się już do wynoszenia czegokolwiek.

Trzeba wynieść namiot, karimaty, jedzenie, śpiwory z obozu 1, który mamy najwyżej, bo pod samym kuluarem - to jest 800 m w pionie. Ja po dojściu do 1-ki, gdzie od 2 dni przebywa Anka, też zdecydowałem się zejść dzisiaj z Tsiringiem i innymi do bazy. Zmarzłem w nocy , bo jak wychodziłem rano było minus 20.

Tak więc w ciągu kilku dni wszystkie wyprawy powinny założyć swoje 2-ki. Anka została jeszcze na noc w 1-nce, bo nie przepada za schodzeniem w rozmiękłym śniegu. Planuje zejść jutro przed południem. Na razie sypnęło tam na górze ze 20 cm, ale drogę może jej przetorują Włosi ( chyba 2 pary też zostały do jutra). Tu na dole też sypie mokry groszek. Jutro czeka mnie przestawianie namiotu bo z trzech stron otoczony jestem wodą i zobaczyłem że podmaka. Jutro napiszę relację i prześlę zdjęcia.

Jurek

Archiwum     Najnowsze


Komentarze


09-05-2006 09:29

Bronia (bronia53@op.pl)

I to jest zdobywanie szczytu!Jak sie do tego ma np wyprawa komercyjna gdzie jest 40 pomagaczy ! łatwo wtedy się chwalić sukcesem gdy na szczyt wniosło sie tylko samego siebie .Dodaj komentarz

Imię/nick:
e-mail:
Treść komentarza:
 


 
Warszawa ENTRE.PL
GetinBank RedBull NewsOutdoor Vattenfall
Jadexim sto WinWin Bergson

Wsparcie sprzętowe:
Ciba Vision Nikon Hannah HiMountain

Patronat medialny:
Onet.pl

Organizator wyprawy:
PZA

Copyright © 2006 ENTRE.PL