Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
Makalu Expedition
Informacje
Do pobrania
Newsletter
Aktualności


Wyprawa popiera inicjatywę
1% podatku dla akcji
Smigło dla Tatr
Smiglo dla Tatr

30-05-2006 15:14

Odnalezieni

Do chwili obecnej nie udało nam się nawiązać kontaktu z Anią i Jurkiem. Na szczęście Pan Artur Hajzer zwrócił nam dziś uwagę na jedną ze stron serwisu www.montagna.tv, na której zamieszczono następującą informację:

25-05-2006 17:20


Przez 10 długich godzin stracono ślad Anny Czerwińskiej. Następnie zdarzenia rozwinęły się lepiej. Alpinistka Polska Anna Czerwińska, która wczoraj nie wróciła do bazy po zdobyciu szczytu Makalu, jest żywa i schodzi z góry w tych właśnie godzinach. Anna zatrzymała się tylko w obozach górnych z powodu zbytniego zmęczenia.
Anna wspinała się na Makalu razem z Jerzy Natkanskim. Towarzysz zatrzymała się pierwszy przed wierzchołkiem. Anna natomiast kontynuowała wejście. Jurek poinformował bazę o sytuacji i szybko potem starcono z nimi łączność. W bazie wpadnięto w rozpacz. Jednakże tego ranka otrzymano dobrą wiadomość:
ta dwójka dała znać przez radio, że czują sie dobrze i spędzili noc na biwaku na dużej wysokości ze względu na ogólne zmęczenie. Anna Czerwinska jest najznakomitszą polsą alpinistką. Jako pierwsza Polka weszła na 7 ośmiotysięczników , a jako najstarsza wspięła się na Everest ( w roku 2000 mając 50 lat ). Makalu jest jest ósmym ośmiotysiecznikiem w karierze.

Sara Sottocornola ( źródło: http://www.montagna.tv/?q=node/1506 )

Archiwum     Najnowsze


Komentarze


01-06-2006 22:04

czajla (czajla@poczta.onet.pl)

drobiazg w tłumaczeniu: 7 summits oznacza nie 7 ośmiotysięczników tylko Koronę Ziemi, czyli 7 najwyższych szczytów kontynentów.
Ja Pani Ani gratuluję, i nie mogę się doczekać książki opisującej jej działania po Evereście...Dodaj komentarz

Imię/nick:
e-mail:
Treść komentarza:
 


 
Warszawa ENTRE.PL
GetinBank RedBull NewsOutdoor Vattenfall
Jadexim sto WinWin Bergson

Wsparcie sprzętowe:
Ciba Vision Nikon Hannah HiMountain

Patronat medialny:
Onet.pl

Organizator wyprawy:
PZA

Copyright © 2006 ENTRE.PL